
Tento pátek 12. června se konala kulturní přednáška o Venezuele, která i navzdory nepříznivému počasí přilákala hojný počet diváků. Účastníci si mohli užít Venezuelu prostřednictvím speciální kulturní a gastronomické akce. Tuto akci připravily paní Sorellys Ortega a Inairis Rodriguez ve spolupráci a s podporou OKO Centra, zabývající se výukou cizích jazyků pod vedením Jitky Bartošové.
Program začal promítáním krátkého filmu, který návštěvníky uvedl na jedinečnou cestu bohatou a rozmanitou kulturou této země, dale představil dechberoucí krásu její přírody a nahlédl do současné reality a výzev, kterým občané Venezuely dnes čelí. Po promítání následoval kvíz, jehož vítězka získala cenu v podobě ručně vyrobených předmětů s venezuelskou tématikou.
Hosté si užili autentickou degustaci jídel s tradičními venezuelskými chutěmi, která jim umožnila objevit vřelost a kreativitu, jež charakterizuje kuchyni této země. Návštěvníci měli také možnost odnést si domů originální ručně vyrobené suvenýry, které připomínají tuto exotickou a pro mnohé zajímavou zemi.
Děkujeme všem, kteří se zúčastnili a přišli na přednášku o Venezuele.




